Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Edukacja obywatelska

Rodzaj studiów

Ilość semestrów

Inwestycja

Płatność ratalna

Opis studiów:

Studia podyplomowe Edukacja obywatelska adresowane są przede wszystkim do nauczycieli, chcących uzyskać kwalifikacje do prowadzenia zajęć z przedmiotu „Edukacja obywatelska” 

w szkole podstawowej i szkole ponadpodstawowej. Ponadto studia skierowane są do pracowników instytucji zajmujących się edukacją obywatelską, pracowników organizacji pozarządowych itp. Zapraszamy absolwentów uczelni wyższych, studiów licencjackich i magisterskich.

Celem studiów jest zdobycie wiedzy z zakresu budowania społeczeństwa obywatelskiego, pielęgnowania tradycji i dziedzictwa narodowego, zdobywania środków na działania obywatelskie, praw i obowiązków obywatelskich oraz wyposażenie słuchaczy w kompetencje w zakresie kształtowania społeczeństwa obywatelskiego w wymiarze lokalnym. Ponadto poruszane będą zagadnienia dotyczące kształtowania świadomości obywatelskich, gotowości do komunikowania się z otoczeniem i aktywnego uczestnictwa w grupach i organizacjach społecznych.

Absolwenci studiów są przygotowywani do rozwijania kompetencji obywatelskich uczniów, zasad krytycznej analizy problemów życia społecznego, wyjaśnienia złożoności zjawisk społecznych, rozwiązywania problemów współczesnej cywilizacji w skali lokalnej, kształcenia wrażliwości na przejawy niesprawiedliwości społecznej, kształcenia szacunku i tolerancji dla odmienności.

Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyk zawodowych w wymiarze 90 godzin, zakończone zdaniem egzaminu dyplomowego.

Czas trwania: 

3 semestry, studia w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania (m.in. wykorzystanie technik kształcenia na odległość – e-learning).

Program studiów podyplomowych: 

1. Istota społeczeństwa obywatelskiego

2. Prawa obywatelskie

3. Zasady działania państwa prawa

4. Funkcjonowanie instytucji publicznych

5. Globalizacja i regionalizm w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego

6. Kompetencje społeczne i obywatelskie

7. Pierwsza pomoc

8. Istota edukacji obywatelskiej

9. Metodyka edukacji obywatelskiej

10. Komunikacja społeczna

11. Debata społeczna

12. Praktyka zawodowa

  1. Pobierz i uzupełnij kwestionariusz kandydata na studia podyplomowe.
  2. Wykonaj ksero dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  3. W przypadku rekrutacji na kierunek/i pedagogiczne dołącz dokument poświadczający posiadanie kwalifikacji pedagogicznych (suplement do dyplomu, w którym widnieje adnotacja o posiadanych kwalifikacjach pedagogicznych/ zaświadczenie z Uczelni/ świadectwo ukończenia studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego)
Dostarcz komplet dokumentów do biura Akademii Pedagoga (ul. Głowackiego 111, Malbork, biuro nr 7) osobiście, za pośrednictwem poczty elektronicznej (studia@akademia-nauczania.pl) lub pocztą tradycyjną na nasz adres.

Po otrzymaniu kompletu dokumentów rekrutacyjnych, przygotujemy oraz prześlemy, drogą mailową, umowę o kształcenie, w której znajduje się indywidualny rachunek bankowy, na który należy dokonać opłaty wpisowej w wysokości 85 zł.

(Opłata przeznaczona jest na procedurę rekrutacyjną, w przypadku rezygnacji Studenta, nie zostaje zwrócona).

Podpisz otrzymany od nas formularz kandydata na studia oraz umowę o kształcenie, dostarcz dokumenty do naszego biura studenta. Procedura rekrutacyjna dobiegła końca. 

Witaj w gronie Studentów!

Dokumenty do pobrania

Chcę zapisać dziecko na zajęcia próbne
w Akademii Kreatywności w Malborku
Uzupełnij dane uczestnika zajęć.
Prosimy podać telefon kontaktowy i e-mail do opiekuna prawnego.
PRACA
Chciałbyś nawiązać z nami współpracę?
Wyślij swoje CV, skontaktujemy się z Tobą!
Akademia języków obcych
Akademia kreatywności
Skip to content